Hej kolęda, kolęda …

22.01.2013 r.

Tradycyjnie w niedzielny zimowy wieczór spotkaliśmy się w miłej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu z Burmistrzem Miasta Świebodzice Bogdanem Kożuchowiczem i jego małżonką. Sala reprezentacyjna Miejskiego Domu Kultury przepełniła się rozśpiewanymi mieszkańcami Świebodzic, którzy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku nucili piękne kolędy.

O stronę muzyczną wieczoru zadbali muzycy z Filharmonii Sudeckiej w rodzinnym składzie: Bartosz i Wiktor Wawrzkowicz. Na początku wystąpił zespół Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów "Akord". Następnie miłą niespodzianką muzyczną okazał się radosny występ scholi działającej przy parafii p.w. Św. Mikołaja w Świebodzicach. Ponadto każdy miał okazję zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę wraz z publicznością. W tych popisach wokalnych mogliśmy usłyszeć nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Bez wątpienia kolędowanie z Burmistrzem to spotkanie dla każdego w każdym wieku.

Kolejny raz podczas wspólnego kolędowania mieliśmy okazję pośpiewać piękne polskie kolędy, posłuchać anegdot Burmistrza, poddać się refleksji, powspominać minione święta i przywitać Nowy Rok z muzyką w sercu. Wszystkim, dzięki którym kolędowanie odbyło się w tak wyjątkowej atmosferze serdecznie dziękujemy i w imieniu Burmistrza Miasta zapraszamy już za rok.