I Turniej Gier Konsolowych za nami

02.01.2013 r.

W dniach 27-28 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbył się I Turniej Gier Konsolowych FIFA 2013 pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej dr Łukasza Kwadransa zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach. Było to pierwsze duże przedsięwzięcie podjęte przez III kadencję rady, która rozpoczęła swą działalność niespełna miesiąc temu. Głównym inicjatorem tego wydarzenia był Szymon Korga, wiceprzewodniczący rady. Natomiast nad poprawnym przebiegiem czuwał opiekun MRM - Piotr Krzyśpiak.

Wydarzenie to zgromadziło niemałą rzeszę fanów, gdyż listę uczestników musieliśmy zamknąć już na kilka dni przed samą imprezą, a w dniu imprezy oprócz samych zawodników przybyło spore grono kibiców zainteresowanych wydarzeniem i chcących dopingować swoich rówieśników. Imprezę otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej dr Łukasz Kwadrans, witając zgromadzonych i życząc im wielu sukcesów. W rozgrywkach wzięło udział 32 uczestników. Zawodnicy rywalizowali między sobą w ośmiominutowych meczach o wyjście z grupy i dostanie się do kolejnego etapu, jakim była faza pucharowa rozgrywająca się następnego dnia. Również tego dnia zawodnicy w duchu walki stawili się do podjęcia dalszych zmagań. Po emocjonującej grze i zaciętej rywalizacji zwyciężył Fabian Chrebela. Natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Marcin Bałut i Piotr Korga.

Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie oceniają całe wydarzenie, a ewentualne uwagi zostaną wzięte pod uwagę przy organizacji kolejnych turniejów. Z całą pewnością można uznać to za sukces młodych Radnych, którzy nie tylko zorganizowali Turniej, ale także czuwali nad jego przebiegiem.

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej Piotr Krzyśpiak składa serdeczne podziękowania dla dr Łukasza Kwadransa za objęcie naszego turnieju honorowym patronatem, ufundowanie nagród, a także za obecność i wsparcie w naszych działaniach. Podziękowania kieruję również w stronę dyrekcji i pracowników Miejskiego Domu Kultury, a także w stronę wszystkich radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy przyczynili się do tak wysokiego poziomu tej imprezy.

Tak duże zainteresowanie imprezą już skutkuje pytaniami świebodzickiej młodzieży o kolejne, podobne przedsięwzięcia. Prawdopodobnie kolejny turniej odbędzie się podczas najbliższych ferii zimowych, a więc już niebawem, gdyż te rozpoczynają się 28 stycznia.

Iga Krzystek
Młodzieżowa Rada Miejska