Słodki smak świąt…

11.12.2012 r.

Wyjątkowa atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zapach oryginalnych pierniczków, blask świec i muzyka oraz taniec podczas tegorocznego Święta Piernika w MDK sprawiły, że poczuliśmy słodki smak nadchodzących świąt.

Miejski Dom Kultury pełen występów dzieci i młodzieży zgromadził liczną publiczność, która ze wzruszeniem podziwiała wyjątkowe popisy artystyczne. Wieczór rozpoczął Wiktor Wawrzkowicz kojącą grą na fortepianie. Następnie podziwialiśmy dzieci z sekcji instrumentalnych MDK z grą na fortepianie i gitarze. Gościliśmy również instrumentalnie i wokalnie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Nie zabrakło naszej sekcji wokalnej prowadzonej przez Alicję Banaszak, w której śpiewają dzieci i młodzież w różnym wieku z różnorodnym repertuarem. Część taneczną naszego show rozpoczęły najmłodsze dziewczynki z sekcji Latino z instruktorem Beatą Rejek. W finale wieczoru parkiet opanowali b-boye z sekcji Break dance prowadzonej przez Marka Chrobaka oraz dziewczyny z zespołu Gang The Funk.

W tak gorącej atmosferze degustowaliśmy pierniki zrobione ręcznie i cudnie udekorowane przez najmłodsze dzieci z naszej sekcji plastycznej MDK prowadzonej przez Anetę Skibińską. Sekret naszych pierniczków tkwi w recepturze ciasta, które przygotowała dla nas Siostra Olga z Domu Pomocy Społecznej, za co serdecznie dziękujemy.

Te najpiękniejsze pierniczki powędrowały z gośćmi do ich domów na choinkę.
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że wraz z Świętem Piernika gorąca
i świąteczna atmosfera zapukała do ośnieżonych drzwi Miejskiego Domu Kultury.