Międzypokoleniowy plener fotograficzny
NASZE MIASTO JESIENIĄ

30.07.2012 r.

Rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Członkowie Stowarzyszenia 3. Wieku w Świebodzicach wzięli udział w szeregu działań podjętych z tej okazji.

Zaczęło się od ferii zimowych, w czasie których w pierwszym tygodniu 15. wolontariuszy jeździło z dziećmi na lodowisko do Świdnicy. W drugim tygodniu 11. drużyn wystartowało w wieloboju pokoleniowym ("Ferie z OSiR"). 31 stycznia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 Stowarzyszenie po raz trzeci współorganizowało Dzień Babci i Dziadka a w marcu gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych na konferencji "Aktywny udział w edukacji i życiu społecznym - szansą i wyzwaniem dla Trzeciego Wieku". 29 września 2012 r. w organizację II Strzeleckich Mistrzostw Seniorów Organizacji Pozarządowych włączyli się młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół im. St. Prosińskiego.
18 października 2012 r , korzystając z gościnności Miejskiego Domu Kultury, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia 3. Wieku wraz członkami sekcji fotograficznej działającej przy MDK, wyszli w przestrzeń miejską, żeby doskonalić swój warsztat fotograficzny. Uczestnicy pleneru dzielili się ze sobą spostrzeżeniami i radami, mniej wprawni foto-amatorzy z uwagą słuchali podpowiedzi pana Sebastiana Białego - instruktora MDK w Świebodzicach. Teraz już nasze fotograficzne kompozycje na pewno zostaną podparte "mocnymi punktami", dobrym światłem i niepowtarzalnym ujęciem!

Stowarzyszenie 3. Wieku