Tajemnice Islandii odkryte…

26.09.2012 r.

W piątek, 21 września 2012r. w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Wojtonia pn. „ Islandia Zrodzona w Ogniu Wyrzeźbiona Lodem”. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy naszej placówki z Wałbrzyskim Klubem Górskim i Jaskiniowym.

O swojej niesamowitej podróży dwuśladem opowiadał zainteresowanym pasjonatom Pan Andrzej Wojtoń - nauczyciel, speleolog, podróżnik. Niezwykłą uwagę widzów przykuły ciekawe fotografie, które podczas sześciotygodniowej podróży zostały wykonane nie tylko przez Pana Andrzeja, ale także wielu innych obcokrajowców. Niesamowite krajobrazy górskie, wodospady oraz roślinność pozwoliły widzom na chwilę relaksu. Po prezentacji można było również obejrzeć ponad 80 najciekawszych zdjęć z wyprawy Pana Andrzeja, przedstawiających życie i kulturę, a także innowacyjną infrastrukturę Islandii. Wystawę można oglądać do 10 października 2012r. w sali kominkowej Miejskiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy do odkrycia tajemnicy Islandii uwiecznionej na fotografiach.