Stop Cukrzycy po raz 2

05.06.2012 r.

Po raz drugi w Świebodzicach odbyła się akcja "Stop Cukrzycy" przeprowadzona przez Miejski Domu Kultury przy współpracy z SP ZOZ Miejskim Ośrodkiem Zdrowia w Świebodzicach. Akcja realizowana jest w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego przeciwdziałania zachorowaniom na cukrzycę.

Przedsięwzięcie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców - przebadało się około 70 osób w różnym wieku. Podczas badań zanotowaliśmy osoby z podwyższonymi wartościami cukru oraz ciśnienia tętniczego, osoby te skierowane zostały do POZ w celu poszerzenia dalszej diagnostyki. Wszystkim uczestnikom udzielono porad na temat cukrzycy, jej powikłań oraz chorób układu krążenia.

Akcja "Stop Cukrzycy", objęta patronatem przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Burmistrza Miasta Świebodzice, promuje dbałość o profilaktykę i o własne zdrowie, wszak lepiej zapobiegać niż leczyć. W ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego planujemy kolejne spotkania, na które już serdecznie zapraszamy.