Z Festiwalu Piosenki Ulubionej

29.05.2012 r.

III Edycja Piosenki Ulubionej już za nami. W piątek 25 maja w Miejskim Domu Kultury zaprezentowały się młode talenty wokalne ze Świebodzic oraz okolic. Młodzi artyści występowali w trzech kategoriach: soliści od 6 do 13 roku życia, soliści od 14 roku życia wzwyż oraz zespoły.

Popisy wokalne oceniało wnikliwe Jury w składzie: Pani Grażyna Pantal - "najmocniejszy świebodzicki głos", Małgorzata Wiłkomirska - jedna z najbardziej zasłużonych osób dla kultury muzycznej na terenie Wałbrzycha i okolic oraz instruktorka dziecięcego chóru Do Re Mi w MDK i Pan Wiktor Wawrzkowicz - wieloletni pracownik Filharmonii Sudeckiej oraz instruktor sekcji instrumentalnej w MDK. Na festiwalu zagościł Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który objął patronatem nasz festiwal oraz ufundował nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika.

Każdy z uczestników starał się jak najlepiej przedstawić swój utwór i swoje umiejętności wokalne, a publiczność dopingowała swoich faworytom. Po trudnych naradach jury ogłosiło werdykt III Edycji Piosenki Ulubionej:

I KATEGORIA WIEKOWA OD 6 DO 13 ROKU ŻYCIA
I MIEJSCE - WIKTORIA SOCHA
II MIEJSCE - KLAUDIA WYSOCZAŃSKA
III MIEJSCE - ADAM CHLEBOWSKI
II KATEGORIA WIEKOWA OD 14 ROKU ŻYCIA
I MIEJSCE - ANNA GRZELAK
II MIEJSCE - MILENA GRYKO
III MIEJSCE - GRZEGORZ KACPERSKI

W KATEGORII ZESPOŁY ZWYCIĘŻYŁ ZESPÓŁ "ECHO" - gr. starsza
Najlepszych z każdej kategorii wiekowej będziemy mieli szansę wysłuchać 17 czerwca podczas Dni Świebodzic w bloku artystycznym przeznaczonym dla MDK oraz 21 czerwca na otwarciu sezonu letniego w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Serdecznie zapraszamy !