Eko Happening

10.05.2012 r.

Piękny park, drzewa, ptaki, przyroda i … uśmiechnięte buźki dzieci. W tak cudownych okolicznościach spotkaliśmy się 15 maja w Parku Miejskim. Happening ekologiczny z okazji Dnia Niezapominajki rozpoczął kwiatowy korowód dziecięcy, który podążając ze swoich szkół i przedszkoli ukwiecił ulice naszego miasta.

Organizatorzy i uczestnicy ekologicznego wydarzenia pokazali, że ekologia jest modna i warto wspólnie dbać o naszą planetę. Urząd Miejski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Przedszkole nr 3 im. Niezapominajki i MDK wspólnie promują proekologiczne akcje. Na scenie odbył się profesjonalny pokaz mody w stylu eko i ekologiczne show artystyczne. Jury wręczyło również nagrody dla laureatów konkursu fotograficznego "Obiektywem malowana przyroda w naszym mieście", nad którym patronat objął Miejski Dom Kultury. Komisja w składzie: Adam Fijałkowski, Teresa Dobrowolska i Izabela Świtaj wyłoniła następujących laureatów konkursu:

I miejsce: Katarzyna Dukała - SP 3
II miejsce: Zuzanna Grylewicz - SP 4
III miejsce: Natalia Szewczyk - SP 3

Wyróżnienia:

Nicole Krzyżewska - SP 3
Joanna Mirowska - SP 4
Kamil Nowicki - SP 4

Na zwycięskich fotografiach możemy podziwiać piękną przyrodę ukrytą w zakątkach naszego miasta. Zapraszamy do zapoznania się z pracami na wystawę do Miejskiego Domu Kultury. Organizatorom dziękujemy za udaną współpracę.