AKTUALNO列I

Inspiracja o przyja幡i

10.05.2012 r.

"Wcale nie za siedmioma g鏎ami, ale ca趾iem niedaleko, 篡這 pewne Smoczysko- niezno郾e i samolubne. Bywa這 z這郵iwe, a dokuczanie swemu jedynemu przyjacielowi, z czasem sta這 si jego hobby …". W豉郾ie tak histori obejrza造 dzieci podczas spektaklu teatralnego 9 maja w Miejskim Domu Kultury. Teatr Artystyczny Inspiracja z Krakowa zaprezentowa spektakl profilaktyczny pt. "Poskromienie niezno郾ego Smoka".

W鈔鏚 publiczno軼i go軼ili鄉y uczni闚 z Publicznej Szko造 Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka i z Powiatowego Zespo逝 Szk馧 Specjalnych z 安iebodzic wraz z wychowawcami. G堯wnym przes豉niem spotkania by這 zwr鏂enie uwagi na pozytywne relacje mi璠zy przyjaci馧mi i istot komunikacji w grupie. Arty軼i uwra磧iwiali dzieci na zjawisko przemocy i agresji, namawiali do stosowania "magicznych s堯w" - prosz, dzi瘯uj, przepraszam. Spektakl koncentrowa si na nauce kontrolowania emocji i pokazywa konstruktywne sposoby rozwi您ywania konflikt闚.

Ciekawym podsumowaniem wydarzenia by豉 rozmowa aktor闚 z uczniami na temat przyja幡i i przemy郵e, jakie dostarczy這 im uczestnictwo w spektaklu. Mamy nadziej, 瞠 "Poskromienie niezno郾ego Smoka" pozostanie na d逝go w refleksji zaproszonych dzieci, kt鏎ym serdecznie dzi瘯ujemy za przybycie. Wszak zawsze warto przypomina o tym, co wa積e.