Muzyka w sercu miasta - tym razem w parku

02.05.2012 r.

Świebodziczanie doskonale już znają i cenią sobie koncerty w wykonaniu Fenomen Trio, czyli trójki znakomitych artystów Filharmonii Sudeckiej. Po raz pierwszy mieliśmy okazję wysłuchać utworów muzyki klasycznej w pięknej scenerii zrewitalizowanego Parku Miejskiego. Wiosenny koncert inaugurujący cykl spotkań "z muzyką w sercu miasta" odbył się 1 maja w nowej muszli koncertowej, przy pięknej, ciepłej pogodzie i licznie przybyłej publiczności. Była to doskonała okazja by miło i przyjemnie spędzić kolejny dzień długiego, majowego weekendu.

Muzyków oraz świebodziczan przywitała w imieniu burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza kierownik Wydziału Promocji UM, Marzena Korona-Kruk. Artyści z Fenomen Trio zaserwowali publiczności godzinną ucztę muzyczną - mieliśmy okazję usłyszeć lekkie walczyki i marsze wiedeńskich i austriackich kompozytorów, muzycy brawurowo wykonali także m. in. słynne Libertango Astora Piazzolli czy Eine Kleine Nachtmusic Wolfganga Amadeusza Mozarta. Publiczność każdy utwór nagradzała gorącymi brawami.

Kolejne spotkanie z muzyką w sercu miasta już za miesiąc.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM