AKTUALNOŚCI  
  
 
Ścieżki wspomnień z Kresów Wschodnich

30.04.2012 r.


W ostatni piątkowy wieczór kwietnia Ryszard Mukoid zabrał nas w świat swoich wspomnień. Wraz z nim odwiedziliśmy Kresy Wschodnie i powędrowaliśmy na Ziemię Świdnicką. Odwiedziliśmy wspólnie piękne miejscowości przepełnione historią: Lwów, Tarnopol, Zabojki, Stanisławów i Podkamień. Ścieżki wędrówki dla publiczności wytyczały autorskie fotografie opatrzone komentarzem prelegenta.

Ówczesna migracja spowodowała, że znaczna część ludności zasiedliła Ziemię Świdnicką i na naszych terenach zaczęła życie od nowa. Nowe losy nie zawsze były łatwe i przede wszystkim pozbawione własnej woli. Właśnie ten fakt mocno podkreślał Ryszard Mukoid, iż w sercu zawsze pozostają tęsknota i żal. Jednak nie możemy zapominać, gdzie sięgają nasze korzenie i skąd pochodzimy. Dziękujemy prelegentowi za tak wyjątkowy wieczór autorski i przedstawienie nam rodzinnych stron.

Wśród słuchaczy były osoby, które również pochodzą z Kresów Wschodnich, także nie zabrakło wzruszeń i okazji do rozmów. Z pewnością migracja z Podola w nasze strony wytyczyła ich ścieżki życia i wspomnień.

MDK

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |