Góry marzeń

16.04.2012 r.

Obecnie można podziwiać w Galerii Kominkowej MDK fotograficzne wspomnienia z wyprawy w Himalaje. Tym razem podróżnicy z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego postanowili spełnić swoje marzenia o najwyższych szczytach świata. W pogoni za marzeniami i pasją wyruszyli w 2011 roku zobaczyć upragnione Himalaje. W Indiach zobaczyli wyjątkowe krajobrazy z ośnieżonymi szczytami w tle, malownicze buddyjskie klasztory i nieskończenie długie doliny.

Podczas piątkowego wernisażu zaprezentowali film z nutką humoru, który w skrócie pokazywał ich przygodę z górami i nie tylko. Poza górami zakosztowali smaku orientu, zwiedzając kawałeczek niebywałych Indii z takimi miejscami jak: Tadż Mahal, tajemnicza świątynia Sikhów w Amritsar, czy siedziba rządu tybetańskiego na uchodźstwie w Dharamsali. Swoje plany zrealizowali w 100 % i udało im się zdobyć dwa szczyty: Kang Yatse II (6200 m n.p.m.) oraz Mentok II (6150 m n.p.m). Wernisaż był okazją do podziwiania niebywałych fotografii i do rozmowy z podróżnikami, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Wśród szczęśliwców zostały rozlosowane fotografie z autografami twórców.

Uczestnicy wyprawy to głównie członkowie Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego w składzie: Aneta Jędrzejewska, Beata Zabiłowicz, Magdalena Staniszewska - Bugała, Renata Jarocka-Lewandowska, Agnieszka Październiak, Daniel Kubiak, Sebastian Lewandowski, Robert Strzeszewski, Dariusz Smoczny, Marcin Bugała i Paweł Jeziorny. Uczestnikom wyprawy i autorom fotografii dziękujemy za podzielenie się swoimi wspomnieniami z zainteresowaną publicznością. Wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć wystawę "Himalaje - góry marzeń" zapraszamy do MDK jeszcze do 11 maja.