Przedszkolaki i sztuka …

11.04.2012 r.

Obecnie sztuka poszukuje swoich odbiorców wszędzie wśród dorosłych, starszych, młodzieży i dzieci. Miejski Dom Kultury proponuje ofertę dla każdego niezależnie od wieku. Stąd też nasza owocna współpraca z najmłodszymi odbiorcami kultury i sztuki - przedszkolakami. Publiczne Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II i Publiczne Przedszkole nr 3 z grupą żłobkową im. Niezapominajki oraz 6 - latki z Publicznych Szkół Podstawowych chętnie biorą udział w naszym corocznym Festiwalu Kina Duńskiego.
Maluchy zapraszamy również na wystawy do MDK.

Okazuje się, że dzieci lubią każdy rodzaj sztuki: malarstwo, grafiki i fotografie. Chętnie podziwiają wytwory artystyczne swoimi ciekawymi oczami. Dzieci potrafią zauważyć każdy szczegół, który pamiętają podczas ponownych odwiedzin Galerii Kominkowej. Dokonują własnych interpretacji i tworzą z nich swój dziecięcy świat.

Najbardziej naszą galerię polubiły "Delfinki" z Publicznego Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II. "Delfinki" systematycznie odwiedzają prawie każdą nasza wystawę. Wraz z Paniami: Beatą Kocik i Anną Choińską podziwiają i rozwijają się przez sztukę. Niezmiernie cieszymy się, że nasza oferta cieszy też zmysły najmłodszych i jednocześnie zachęcamy wszystkie dzieci do kontaktu z "małą wielką" sztuką.