002-

"Nieopłacalne" Teatru Niemożliwego

13.03.2012 r.

Jak rodzi się przemoc? Czy można uniknąć tragedii? Czy opanowanie w obliczu śmiertelnego zagrożenia jest najskuteczniejszą bronią? Czy zamordowanie niewinnej osoby może być opłacalne? Tymi trudnymi pytaniami zajął się w swoim ostatnim spektaklu Teatr Niemożliwy. Spektakl "Nieopłacalne", który mieliśmy możliwość obejrzeć 9 marca w MDK koncentruje widza nie tyle na zbrodni, co na grze, która zakończona jest zbrodnią.

Tłumnie zgromadzona publiczność, a w szczególności młodzież, miała szansę zmierzyć się z prawdziwym tematem śmierci młodej studentki tragicznie wypchniętej z pociągu przez dwóch rówieśników. Spektakl trzyma widza w napięciu i stwarza poczucie niepewności oraz obawy o losy głównej bohaterki. Gra aktorów sprawia, że łatwo utożsamić się z przedstawianymi postaciami. Z pewnością po wyjściu z spektaklu "Nieopłacalne" widz pełen refleksji odpowiada sobie na pytania: Czy zbrodnia może być opłacalna? Czy opłaca się pomagać innym w obliczu tragicznej sytuacji? Ponadto uświadamiamy sobie, że w każdej chwili może nas spotkać podobna tragedia.

Teatr Niemożliwy działa przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach od 2009 roku. Ma na swoim koncie kilka wieczorów poetycko-muzycznych, spotkanie kabaretowe "Dawka humoru, czyli Teatr Niemożliwy reaktywuje Kabaret POTEM" oraz spektakle: "Sztukę" wg Rezy, "Portrety kobiet i mężczyzn u Osieckiej", "Drugi pokój" wg Herberta. Bez wątpienia najnowszy spektakl jest wielkim sukcesem młodych aktorów i ich instruktorki Marleny Jasińskiej - Denst. Aktorzy już zaczynają przygotowania do kolejnego spektaklu.