AKTUALNOŚCI  
  
 
"Stop Cukrzycy"

07.03.2012 r.


Wspólnie z SP ZOZ Miejskim Ośrodkiem Zdrowia postanowiliśmy zatroszczyć się o zdrowie naszych mieszkańców, czego rezultatem była akcja "Stop Cukrzycy" realizowana
w ramach Programu profilaktyczno-edukacyjnego przeciwdziałania zachorowaniom na cukrzycę. 5 marca w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach każdy mógł wykonać bezpłatnie pomiar cukru, ciśnienia tętniczego i wagi. Po wykonanych badaniach profilaktycznych każda osoba otrzymała indywidualną poradę medyczną dotyczącą cukrzycy, stylu życia i odżywiania.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców - przebadało się około 100 osób w różnym wieku. Podczas wykonywania badań profilaktycznych zanotowaliśmy pacjentów z podwyższony poziomem cukru i z podwyższonymi wartościami ciśnienia tętniczego. Zazwyczaj osoby te uważały się za osoby zdrowe. Takich pacjentów oznaczyliśmy literą "Z" - grupa o ewentualnym zagrożeniu zachorowania na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze, która została skierowana do lekarzy POZ, lekarzy rodzinnych w celu konsultacji i ewentualnego pogłębienia dalszej diagnostyki.

Kolejną grupą uczestników były osoby oznaczone literą "A" - grupa osób zdrowych prowadzących aktywny tryb życia, dbających o swój stan zdrowia i ceniących profilaktykę zdrowotną. Natomiast grupa "CH" - to osoby chore na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Ta grupa osób przybyła na naszą akcję z ciekawości wyników i chęci konsultacji.

Akcja "Stop Cukrzycy", objęta patronatem przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, promuje dbałość o profilaktykę i o własne zdrowie, wszak lepiej zapobiegać niż leczyć. W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego planujemy kolejne spotkania, na które już serdecznie zapraszamy.

MDK

   

   

   

 


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |