2 marca - Fotografia moją pasją

27.02.2012 r.

Pół roku temu zaczęli cotygodniowe czwartkowe spotkania z fotografią w MDK. Dla każdego z uczestników zajęć fotografia jest niemalże tym samym - pewną częścią życia, pasją, ale taką pasją, która potrzebuje odnalezienia pewnej drogi. Poszukiwali tej drogi wspólnie z instruktorami: Łukaszem Wróblewskim i Bartłomiejem Fijałkowskim poprzez zdobywanie wiedzy technicznej, teoretycznej i praktycznej. Bez konkretnego ukierunkowania, jedynie poszerzając horyzonty by każdy samodzielnie odnalazł swój cel. Na ten moment wspólną drogę ukończyli w jednym punkcie.

Tym punktem finalnym jest wystawa prac uczestników warsztatów fotograficznych w Miejskim Domu Kultury, na którą zapraszamy już 2 marca (piątek) na godzinę 18:00 do Galerii Kominkowej. Wśród autorów fotografii zobaczymy:

• Alicję Dąbrowską - "Kiedyś miałam marzenie... chciałam podróżować.
    Minęły lata... wróciłam do marzeń.
    To podróże obudziły we mnie miłość do fotografii.
    Teraz podróżuję i fotografuję.
    Każdy ma swoje kiedyś i swoje teraz."

• Paulinę Papiernik - zodiakalny lew.
    Poszukuje pasji, która mogłaby wypełnić jej życie
    (na dziś to: sport, fotografia, podróże - byle autem...).
    Pierwsze zdjęcie: Podwójna tęcza,(czerwiec 2010).
    Zdjęcie marzeń: Księżyc za mgłą; Sportowiec w chwili sukcesu.
    Najwdzięczniejszy temat do fotografowania - krajobraz.

• Żanetę Budek - "W fotografii fascynowało mnie zawsze ukazanie piękna natury, lecz nie pozostawiam bez echa jej innych obszarów. Wciąż szukam swego miejsca w świecie zdjęć. Wierzę, że człowiek z uwiecznionymi wspomnieniami i pięknem natury staje się szczęśliwszy."

• Doriana Kulpę - "Moim celem jest ukazanie połączenia cywilizacji czyli starych zabudowań, ruin czy przerdzewiałych słupów elektrycznych z naturą.
    Uwielbiam także ukazywać rzeczy na które człowiek zwykle nie zwraca uwagi
    i takie które przykuwają aż ją za bardzo, po prostu lubię robić zdjęcia."

• Łukasza Wróblewskiego 'wonzky' - "Jestem tylko posiadaczem aparatów."