Uroki Wilna

07.02.2012 r.

Trzeciego lutego odbył się wernisaż fotografii zatytułowany "Uroki Wilna".
W Miejskim Domu Kultury to już kolejne z cyklu spotkań o tematyce litewskiej po grudniowym "Wieczorze Litewskim". Na fotografiach zostały zaprezentowane miejsca, które są charakterystyczne dla miasta Wilna, takie jak Ostra Brama i Wieża Giedymina, jak i miejsca rzadko pokazywane - na przykład Nowe Miasto i rzeka Wilia.

Pomimo mroźnego wieczoru przyszło sporo zainteresowanych osób - były m.in. osoby związane z Wilnem i te, które miasto zwiedziły oraz ci, którzy planują je zwiedzić w najbliższej przyszłości. W trakcie wernisażu wśród chętnych zostały rozlosowane zdjęcia w dużym formacie, była też możliwość ponownej degustacji tradycyjnego kwasu chlebowego. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie wystawą. Fotografie można oglądać do 24 lutego.

Adrian Sitko