Rozśpiewane Świebodzice

17.01.2012 r.

Ta wyjątkowa impreza nie wymaga specjalnego reklamowania i zapraszania świebodziczan. Sala Miejskego Domu Kultury zawsze pęka w szwach, a słowa pięknych, polskich kolęd niosą się na całe miasto. Tak było w ostatnią niedzielę, 15 stycznia, podczas dorocznego Kolędowania z burmistrzem.

Tradycją kadencji Bogdana Kożuchowicza są styczniowe spotkania świąteczne, podczas których w miłej atmosferze, przy pysznych ciastkach, kawie i herbacie, uczestnicy śpiewają wspólnie - albo solo - najpiękniejsze kolędy. W niedzielne popołudnie do MDK przyszło mnóstwo ludzi, by zakosztować wyjątkowej, świątecznej atmosfery.
Gości witał serdecznie gospodarz spotkania, burmistrz Bogdan Kożuchowicz, a małżonka burmistrza, pani Teresa Kożuchowicz, częstowała zebranych ciastem i napojami.

W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich Chór Akord, pod kierownictwem pani Hanny Raszkiewicz, który działa przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach. Później śpiewały dzieci z Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez siostry de Notre Dame - przy akompaniamencie pani Małgorzaty Wiłkomirskiej. Do solowych występów chętnie zgłaszali się najmłodsi, a "gwoździem" programu była kolęda Cicha noc, którą burmistrz Bogdan Kożuchowicz wykonał na harmonijce ustnej. Pięknie wspierały go muzycznie pani Małgosia Wiłkomirska na fortepianie i Hanna Raszkiewicz, śpiewająca drugim głosem. Zdolne trio dostało gromkie brawa.

- Dziękuję, że jesteście Państwo z nami, dzisiaj słychać nas w całym mieście, powiecie, a nawet województwie - żartował burmistrz Kożuchowicz.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM