V Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego Parami

06.12.2011 r.

Już piąty rok z kolei w mikołajowym czasie brydż opanował nasze miasto. A to za sprawą V - tego Mikołajkowego Turnieju Brydża Sportowego Parami o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. Warto wspomnieć, że pięć lat temu Pani Marta Gidelska nawiązała współpracę z Polskim Związkiem Brydża Sportowego i zapoczątkowała turniej w Świebodzicach.

Pomysł okazał się wygraną partyjką w karty, gdyż w tym roku ilość miejsc podczas turnieju została wypełniona maksymalnie. Bowiem 3 grudnia gościliśmy w Miejskim Domu Kultury 52 brydżystów, którzy grali o puchar z cyklu Grand Prix Dolnego Śląska.

Brydż to gra karciana, w której bierze udział czterech graczy stanowiących dwie pary. Gracze w jednej parze starają się uzyskać wynik lepszy od wyniku drugiej pary, a towarzyszą temu wielkie emocje, choć gracze zachowują zimną krew. Po licznych rozdaniach sędzia wyłonił zwycięzców:
I miejsce - Mariusz Ilniciki i Jan Ślipek, II miejsce - Robert Biel i Aleksander Kud, III miejsce - Robert Księżopolski i Marek Markowski. Zdobywcom głównych nagród gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną grę i zapraszamy za rok.

Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju Panu Jerzemu Kubicy z Polskiego Związku Brydża Sportowego.