Jan Palichleb - "tu jest moje miejsce, tu jest mój dom"

23.11.2011 r.

Utalentowany grafik Jan Palichleb tak pokochał Świebodzice, że już po raz drugi odkrył przed nami piękno miasta ukryte w czarno-białych grafikach. Jan Palichleb w swoich pracach odzwierciedla to, co widzi i to, co czuje pod wpływem pięknych zakątków naszego miasta. Podczas piątkowego wernisażu w Miejskim Domu Kultury sprawił, że Świebodzice stały się nam bliższe. Po obejrzeniu prac Jana Palichleba z pewnością będziemy spoglądać na codziennie mijane budynki z większą troską i podziwem.

Otwarcie wystawy uświetnił recital instrumentalno - wokalny przygotowany przez Grażynę Pantal i Krzysztofa Michalskiego. Wśród przyjemnych dźwięków sopranu i fortepianowego brzmienia rozpoczęliśmy wieczór pełen zasłuchanej publiczności. Grafiki Jana Palichleba zgromadziły liczne audytorium, w tym Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz jego zastępców: Ireneusza Zyskę i Zbigniewa Opalińskiego, burmistrzom towarzyszyły małżonki. Piękno świebodzickich grafik zauroczyło również członkinie Stowarzyszenia Trzeciego Wieku, które przybyły wraz z Panią Prezes Jolantą Sałek. Swoją obecnością dopisała również młodzież. To właśnie mieszkańcy Świebodzic sprawili, że miejsca przelane na papier, zaczęły żyć na nowo.

Wernisaż uatrakcyjnił konkurs wiedzy, zawierający pytania z Miejskiego Rocznika 2010. Najlepsi otrzymali Rocznik 2010 z pracami Jana Palichleba. Wystawa grafik "tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" potrwa do 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że Świebodzice to nasze miejsce i nasz dom. Panie Janku - dziękujemy i czekamy na kolejne prace.