Muzyczne "Cztery czwarte drogi" za nami …

04.11.2011 r.

Początek listopada rozpoczął się w naszym mieście koncertowo i profilaktycznie. 3 listopada młodzież ze świebodzickich szkół gimnazjalnych miała możliwość kontaktu z muzyką na żywo w wykonaniu Pawła Orkisza. Artysta za pomocą autorskiej ballady i zjawiskowej gry na gitarze porwał publiczność w podróż poprzez życie Włodzimierza Wysockiego.

Postać Wysockiego okazała się idealnym sposobem na przekazanie życiowych wartości, gdyż pokazuje jednocześnie ciemne strony życia gwiazdy, alkoholika i narkomana. O jego przygodach, często z pogranicza moralności, opowiedziała nam aktorka teatralna Izabela Drobotowicz występująca w roli żony Wysockiego - Mariny Vlady.

Słuchając prawdziwej historii mężczyzny, który będąc fenomenem swoich czasów, zaprzepaścił sens swojego życia przez używki, bez trudu widzimy skutki działania alkoholu i narkotyków. Koncert poruszył słuchaczy i z pewnością skłonił do refleksji. Dokładnie taki cel chcieli osiągnąć organizatorzy koncertu: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejski Dom Kultury. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego wspólnie zaprezentowaliśmy młodzieży gimnazjalnej cenne wartości, przy okazji dbając o profilaktykę. Jesteśmy przekonani, że warto.