OPEN SPACE 2011 - Zagospodarowanie przestrzenne miasta Świebodzice

02.11.2011 r.

28.10.2011r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się już kolejna otwarta konferencja dla mieszkańców Świebodzic - Open Space. Tematem spotkania było zagospodarowanie przestrzenne miasta Świebodzice - wspólna sprawa mieszkańców i samorządu.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Świebodzicach przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach w ramach III etapu projektu "Super Samorząd". Samorząd reprezentowali: Pan Ireneusz Zyska - Burmistrz Miasta Świebodzice, który zajmuje się na co dzień planowaniem przestrzennym terenów naszego miasta oraz Pan Mariusz Szafraniec - Przewodniczący Komisji Budżetu i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Świebodzicach. Natomiast w rolę słuchaczy wcielili się mieszkańcy miasta Świebodzice oraz radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzicach.

Podczas konferencji wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Burmistrza dotyczącego procedur planowania przestrzennego. W drugiej części spotkania przyszedł czas na pytania. Młodzież zapytała o możliwości powstania i optymalne miejsce dla skate parku. Natomiast starsi mieszkańcy miasta dopytywali o przyszłość terenów po dawnych zakładach lniarskich "Silena". Całość spotkania uświetniła prezentacja multimedialna, na której znalazły się plany zagospodarowania terenów naszego miasta. Okazały się one bardzo przydatną pomocą podczas omawiania inwestycji.

Spotkanie Open Space nie odbyłoby się bez zaangażowania Pana Burmistrza Miasta Ireneusza Zyski, Pana Radnego Rady Miejskiej Mariusza Szafrańca, Pani Dyrektor MDK Agnieszki Gielaty, Specjalisty ds. Impresariatu Pani Anety Sterny i Pana Kacpra Nogajczyka - pracownika wydziału IT Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na kolejne konferencje, abyśmy wspólnie mogli tworzyć naszą przestrzeń społeczną. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie rady: www.mrg-swiebodzice.cba.pl .

MRM