Festiwal Kina Duńskiego 2011

31.10.2011 r.

14, 15, 16 listopada w MDK to dni Nowego Kina Duńskiego, które skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pewnością każdy w tym czasie znajdzie coś ciekawego dla siebie. Oferta przygotowana przy współpracy z Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Danii w Polsce proponuje widzom filmy dokumentalne, fabularne i filmy dla najmłodszych. Przegląd filmów duńskich to naprawdę dobry pomysł na spędzenie czasu w sposób przyjemny i rozwijający. Bowiem kino duńskie pozwala widzowi przenieść się w rzeczywistość i kulturę Danii - często tak inne od naszej. Daje nam możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy.
W poniedziałek14 listopada na godz. 10:00 zapraszamy najmłodsze dzieci z naszego miasta, które obejrzą film animowany pt. "Jabłko i robak". Natomiast od godz. 19:00 rozpocznie się wieczór filmowy dla widzów dorosłych. Zobaczymy wówczas trzy filmy: "Space In Process", "Nad Ulicą Pod Wodą" i "Nobody Passes Perfectly".

We wtorek 15 listopada zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na filmy familijne: "Dzikie łabędzie" i "Karla & Katrine". Natomiast środa - 16 listopada skierowana jest do młodzieży, którą zapraszamy na film pt. "Chory z miłości".

Festiwal Kina Duńskiego w Miejskim Domu Kultury to wydarzenie, którego nie można przegapić - serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania. Wstęp wolny.

PLIK DO POBRANIA: