Między rzeczywistością a abstrakcją

24.10.2011 r.

W ostatni piątkowy wieczór Galeria kominkowa Miejskiego Domu Kultury
w Świebodzicach stała się przestrzenią do konfrontacji rzeczywistości i abstrakcji. Malarka Lila Konat zaprezentowała nam swoje obrazy przepełnione różnorodnością techniki, barwy, stylu oraz detalu.

Prace artystki nie pozostają bez wpływu na oglądającego - poruszają, wzruszają i pobudzają do refleksji. Podczas wernisażu próbowaliśmy odnaleźć i oddzielić to, co rzeczywiste od tego, co abstrakcyjne. Nie było to łatwe, bowiem na obrazach Lilii Konat świat realny i abstrakcyjny przenikają się nawzajem. Balansowanie między tymi dwoma światami wprowadza nas w lekko surrealistyczną przestrzeń. Artystka przez swoje prace pragnie poruszać wyobraźnię - cel z pewnością osiągnęła, gdyż interpretacji i rozmów nie było końca.

W miłej atmosferze wernisażu balansowaliśmy w surrealistycznej przestrzeni, a to dzięki artystce, wnikliwej publiczności i akcentowi muzycznemu ze strony młodej gitarzystki Olgi Węgłowskiej. Tego wieczoru choć na chwilę mogliśmy przenieść się w inną rzeczywistość. Rzeczywistość obrazów - pięknych i poruszających oraz muzyki - energetycznej i refleksyjnej.

Wystawa "Rzeczywistość i abstrakcja" jest czynna do 4 listopada - serdecznie zapraszamy!