Prawa Człowieka z Semper Avanti

10.10.2011 r.

Ostatni czwartek - 6 października odbył się w Miejskim Domu Kultury pod hasłem Praw Człowieka. A to za sprawą wrocławskiego Stowarzyszenia Semper Avanti i aktywnego udziału młodzieży z naszego miasta oraz pomocy Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Stowarzyszenie Semper Avanti jest organizacją, której głównym źródłem działalności jest praca z młodzieżą na arenie międzynarodowej. Ma to swoje odzwierciedlenie w organizowaniu wymian młodzieżowych, wolontariatu europejskiego i różnego rodzaju inicjatyw. Stowarzyszenie ma na celu promocję międzynarodowej współpracy, wzajemnego zrozumienia i budowania dialogu międzykulturowego. Działalność ta ma duży wpływ na rozwój osobisty jednostek, jak i całościową promocję Polski i Dolnego Śląska na tle europejskim. W ramach projektu "Multicultural Language Cafe" prowadzone są warsztaty
z Praw Człowieka, w których udało nam się wziąć udział.

Spotkaliśmy się na zajęciach anglojęzycznych z wolontariuszami z Macedonii, Białorusi, Rosji i Polski. Wspólnie przełamywaliśmy bariery językowe i stereotypy. Dowiedzieliśmy się więcej o Prawach Człowieka, tolerancji i wzajemnym szacunku. Warsztatom towarzyszyła idea, że wszyscy jesteśmy równi. Okazało się, że o ile z łatwością o tolerancji mówimy, to nadal jest nam trudno być tolerancyjnymi wobec inności w naszym codziennym życiu. Z pewnością warsztaty pokazały nam nowe spojrzenie na drugiego człowieka, który choć często jest inny od nas, to ma takie same prawa.

Dziękujemy Semper Avanti za owocną współpracę, a młodzieży z naszych szkół
za przybycie i aktywne uczestnictwo. Na warsztatach gościliśmy delegacje z następujących szkół: Publicznego Zespółu Szkół Integracyjnych, Publicznego Gimnazjum Nr 1 i Nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im Marii Konopnickiej oraz Zespołu Szkół im Stanisława Prosińskiego.