Rzeczywistość i abstrakcja

04.10.2011 r.

21 października o godz. 18:00 przed nami wernisaż wystawy "Rzeczywistość i abstrakcja", której autorką jest malarka Lila Konat.

Lila Konat - mieszkanka Wałbrzycha, z zawodu ekonomistka z zamiłowania malarka. Przez wiele lat pracowała jako główny księgowy w wałbrzyskich szkołach. Po przejściu w 2007 roku na emeryturę całkowicie poświęciła się malarstwu, życiowej pasji, która tkwiła w niej od najmłodszych lat.

Maluje obrazy zarówno realistyczne o różnej tematyce, jak również abstrakcyjne. Sprawdza się też jako kopista. Preferuje malarstwo olejne i pastele, ale stosuje również inne techniki malarskie. Swoje prace prezentowała na sześciu wystawach indywidualnych i kilku zbiorowych. Pragnie by każdy kto ogląda jej obrazy, mógł znaleźć dla siebie coś, co pobudziło by jego wyobraźnię, zafascynowało, a nawet wzruszyło.
Malarka, mimo krótkiego okresu zajmowania się malowaniem na poważnie, może pochwalić się już dość pokaźnym dorobkiem artystycznym. Miała swój udział w dziesięciu wystawach (w tym pięciu indywidualnych) oraz jednej prezentacji, za które otrzymała pozytywne opinie w publikacjach prasowych. Lila Konat ma nadzieję dalej rozwijać swoją pasję, którą podzieli się z nami na wystawie w MDK w Świebodzicach.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż 21 października (piątek) na godz. 18:00 do sali kominkowej MDK na konfrontację z "Rzeczywistością i abstrakcją". Podczas spotkania możliwość zakupienia prac artystki. Wystawa czynna do 4 listopada.

Lila Konat

Wystawy indywidualne:

• 04 września 2008 - wystawa indywidualna w WOK'u na Białym Kamieniu

• 06 września 2009 - wystawa indywidualna malarstwa i ceramiki w WOK'u na Białym Kamieniu

• 23 kwietnia 2010 - wystawa indywidualna w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centrum Kultury w Boguszowie- Gorcach

• 30 września 2010 - wystawa indywidualna pt. " Abstrakcja w pasteli" w "Galerii 48" w WOK'u na Białym Kamieniu

• 12 listopada 2010 - wystawa indywidualna w "Galerii Centrum", Centrum Kultury w Kamiennej Górze
    Wystawy zbiorowe i prezentacje:

• 15 maja 2008 - wystawa zbiorowa grupy plastycznej PASJART w WOK'u
    na Białym Kamieniu

• 06 czerwca 2008 - prezentacja prac malarskich w zorganizowanym przez muzeum przedsięwzięciu pn. "Wieczór w Muzeum, czyli eksploatacje pokładów kultury" w oddziale Muzeum Przemysłu i Techniki

• 07 grudnia 2008 - pokonkursowa wystawa zbiorowa "V Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej Walor 2008 " zorganizowana przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury