"… Sąsiedzi …" Stanisława Białowąsa

04.10.2011 r.

"…Sąsiedzi…" to wyjątkowa wystawa zawierająca cykl prac tematycznie związanych z górskim krajobrazem Dolnego Śląska. Wśród prac artysty dominują: pejzaże i weduty, natomiast w technice spotkamy się z akwarelą, grafiką i tuszem, temperą, olejem, acrylem oraz pastelą. 14 Października o godzinie 18:00 w MDK będziemy mieli okazję odnaleźć w obrazach artysty znajome nam miasta: Świebodzice, Świdnicę i Wałbrzych.

Stanisław Białowąs to artysta mocno związany z naszym regionem, czego odzwierciedleniem są jego obrazy i osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechnienia kultury. Od lat artysta pobudza do życia świat sztuki na Dolnym Śląsku. Jest między innymi: założycielem Grupy Twórczej"BIKAWOK", organizatorem i uczestnikiem ogólnopolskich oraz międzynarodowych plenerów malarskich i malarsko - rzeźbiarskich, inicjatorem "Wałbrzyskich Spotkań Poetyckich" i "Wałbrzyskiego Inkubatora Kulturalnego". W 2008 roku otrzymał nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za działalność artystyczną i upowszechnianie kultury, a na wniosek Komisji Kultury Rady Miasta Wałbrzycha stypendium artystyczne na 2011 rok. Można by się pokusić o stwierdzenie, że sam w sobie jest żywą instytucją kultury.

Zapraszamy na wernisaż Stanisława Białowąsa "…Sąsiedzi…" 14 Października (piątek) na godz. 18:00 do sali kominkowej Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Wystawa potrwa do 20 Października.