Wspólnie na Nordic Walking

28.09.2011 r.

Otoczenie naszego miasta stwarza coraz więcej możliwości do aktywnego spędzania czasu. Wśród osób, które wybierają zdrowy styl życia możemy zobaczyć biegaczy, rowerzystów, spacerowiczów i amatorów spacerów z kijkami. Okazuje się, że technika chodzenia Nordic Walking staje się bardzo popularna wśród mieszkańców naszego miasta i okolic, co można było zobaczyć na spotkaniu 23 września w Miejskim Domu Kultury.

Mateusz Brzuchacz z Ośrodka Sportu i Rekreacji ze Świebodzic przekazał najistotniejsze zasady techniki Nordic Walking. Wspomniał również o bardzo ważnych elementach każdego ruchu: rozgrzewce, kondycji zdrowotnej i tempie. Zaprezentował prawidłowy sposób chodzenia z kijami i odpowiedział dzielnie na wszystkie pytania słuchaczy. Zainteresowanie tematem było naprawdę wysokie, a odbiór pełen entuzjazmu. Cieszymy się, że świebodziczanie są aktywni i pełni energii do aktywności fizycznej.

Owocem spotkania jest plan cyklicznych treningów dotyczących Nordic Walking i zdrowego stylu życia. Już 5 Października Mateusz Brzuchacz zaprasza na OSiR na trening z Nordic Walking w następujących godzinach: 8:00 - 9:00, 9:00 - 10:00, 10:00 - 11:00. Wystarczy mieć ze sobą kijki i dobry humor. Wstęp wolny.

Zapisy w MDK - 74 666 95 70