AKTUALNOŚCI  
  
 
ZJAZD MŁODZIEŻOWYCH RAD W NOWYM GIERAŁTOWIE

01.09.2011 r.


W ostatnie dni wakacji tj. 28-31.08.2011 Młodzieżowa Rada Miejska wyjechała na trzydniową konferencję, w której uczestniczyło 60 młodych ludzi wraz z opiekunami . Oddelegowana młodzież ze Świebodzic spotkała się z 6 innymi Radami: Żmigrodu, Długołęki, Jaworzyny Śląskiej, Jeleniej Góry, Kondratowic i Oborników Śląskich. Grupa z naszego miasta składała się z 5 młodych mieszkańców oraz z opiekunem, Panią Agnieszką Gielatą.

Spotkanie, to miało na celu skonfrontowanie różnych punktów widzenia młodzieży na temat powstania Wojewódzkiego Sejmiku Młodych jak i analizy dotychczasowej działalności Rad obecnych na spotkaniu.
W pierwszymdniu konferencji mieliśmy zaszczyt spotkać się i porozmawiać z przedstawicielką UMWD oraz Sejmiku Wojewódzkiego, spotkanie to dotyczyło polityki młodzieżowej w regionie. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych czekała nas wielka niespodzianka, którą były zajęcia integracyjne. Podczas trwania zajęć mieliśmy okazje poczuć się jak zapaśnicy sumo i stanąć na macie, na której toczyliśmy walki w ogromnych kostiumach. Dużą popularnością cieszyła się też ścianka wspinaczkowa oraz biegi w spodniach z trzema nogawkami. Wieczór natomiast umilały nam koncerty gitarowe oraz kabarety w wykonaniu naszych utalentowanych rówieśników.

Kolejny dzień zaczęliśmy bardzo pracowicie, pierwszym tematem, nad którym się skoncentrowaliśmy było przeprowadzanie konsultacji społecznych. Dzięki tym warsztatom dowiedzieliśmy się dlaczego warto organizować konsultacje i jak to robić. Istotnym pytaniem w tym dniu było: „Po co nam Organizacje Pozarządowe i Kluby Młodzieży skoro mamy Rady Młodzieżowe ?”. Podczas debaty oksfordzkiej rozważyliśmy wszystkie „za” i „przeciw” tych organizacji dzięki czemu doszliśmy do wniosku, że każda z tych organizacji oraz współdziałanie między nimi jest bardzo potrzebne aby polepszyć politykę młodzieżową. Bardzo lubianym sposobem konwersacji przez młodzież był „Open Space”, podczas którego każdy z uczestników decydował na jaki temat chce dyskutować w sprawie Wojewódzkiego Sejmiku Młodych i korekt, które należy wprowadzić do uchwały o Radach młodzieżowych.

W ostatnim dniu zaszczycili nas swoją obecnością : Pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży, sekretarz gminy Jaworzyna Śląska i Radny Jawora. Dzięki ich wiedzy , którą się z nami podzielili dowiedzieliśmy się wielu ważnych i potrzebnych rzeczy w sprawach dotyczących Rad Młodzieżowych, a także dostaliśmy wiele ważnych wskazówek na przyszłość by móc osiągnąć sukces nie tylko w polityce.

Wyjazd ten wzbogacił nas o nowe doświadczenia i wiedzę. Mieliśmy też okazję poznać wspaniałych ludzi, z którymi połączyły nas wspólne zainteresowania.

MRM

   

   

   

      

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |