W pogoni za światłem i kolorem …

25.05.2011 r.

Paulina Tuczyńska & Ryszard Mukoid & Bartłomiej Fijałkowski &
Łukasz Wróblewski & Adam Fijałkowski

Po raz kolejny odkryliśmy czego poszukują w otaczającej nas rzeczywistości fotograficy ze Świebodzic. Mieliśmy przyjemność zaprezentować nie tylko młode pokolenie artystów pasjonujących się fotografią, ale również pokolenie dojrzałe pełne świeżości. Ich prace to głównie portret i krajobraz. Za obiektywem poszukują światła i koloru, treści i formy, ale przede wszystkim pasji oraz sposobu na życie.

Fotografia to dla nich podróż w nieznane, choć dla każdego zupełnie inna. Dzięki temu na fotografiach można odnaleźć to, co dla każdego z fotografów jest cenne. Jedne obrazy są pełne ruchu i emocji oraz barwy, inne przepełnia minimum emocji na twarzach modelek i wyblakłe kolory. Wielość, różnorodność, oryginalne przedstawienie rzeczywistości to jedno z wielu wrażeń, które wywiera na odbiorcy wystawa. Mieliśmy okazję do zupelnie innego spojrzenia na otaczający nas świat, który przepełniają barwy codzienności.

Wśród publiczności zostały rozlosowane fotografie z autografami twórców oraz dwie profesjonalne sesje fotograficzne. Dziękujemy twórcom za wspólną inicjatywę, a gościom za udział. Natomiast wszystkich tych, którzy chcieliby skonfrontować świat widziany oczami naszych świebodzickich fotografików zapraszamy na wystawę do MDK - u przy ul. Wolności 13 do 17 czerwca.