Młoda fotografia świebodzicka i nie tylko …

10.05.2011 r.

Bartłomiej Fijałkowski & Łukasz Wróblewski & Ryszard Mukoid Paulina Tuczyńska & Adam Fijałkowski
20 V 2011 godz. 18:00 w MDK Świebodzice
Wernisaż wystawy fotografii portretowej i krajobrazowej

Po raz kolejny odkryjemy oblicze fotografików świebodzickich, a wśród nich nie tylko młode pokolenie artystów pasjonujących się fotografią, ale również pokolenie dojrzałe pełne świeżości. Fotografie prezentowane podczas wernisażu z pewnością zachwycą swoją formą i treścią oraz portretem, krajobrazem i reportażem. Fotografię portretową zaprezentują Bartłomiej Fijałkowski i Łukasz Wróblewski, za obiektywem reportażu - Ryszard Mukoid.

Bartłomiej Fijałkowski większość swojego czasu spędza w pogoni za światłem i kolorem. Fotografia stała się jego stylem życia i nieustanną podróżą w nieznane. Jak sam mówi: Pewnego dnia spojrzałem przez obiektyw i ujrzałem inny świat. Świat, który mnie wciągnął i który mnie zachwycił. Wtedy właśnie narodziła się moja miłość do fotografii, która z czasem przerodziła się w coś więcej … .

Dla Łukasza Wróblewskiego fotografowanie ludzi jest również sposobem na życie. Wykreowane obrazy dają mu najwięcej radości - Moje fotografie cechuje, minimum emocji na twarzach modelek, a także często wyblakłe kolory. Stawiam na prostotę formy. Zdjęcia tworzę głównie w plenerze, korzystając ze światła dziennego.

Natomiast za sprawą Ryszarda Mukoida będziemy mieli możliwość poznania rzeczywistości widzianej oczami reportażu. Fotograf - pasjonat zajmuje się fotografią analogową od zawsze, a przed wszystkim fascynują go przyroda i reportaż. W swojej pracy ceni sobie elementy ruchu, kompozycji oraz światła i cienia. Ryszard Mukoid przez swoje fotografie pragnie pokazać to, co niezauważalne - upływający czas.

Już 20 maja (piątek) o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach będziemy mieli niepowtarzalną okazję skonfrontowania świata widzianego oczami naszych fotografików. Zapraszamy na wernisaż fotografii portretowej i reportażowej - wystawa potrwa do 17 czerwca. Jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające otwarcie wystawy odbędzie się w plenerze - w ogrodzie MDK.