Pokazali nam świat na rowerach

21.04.2011 r.

Wyruszyli ze Świebodzic na podbój świata na … rowerach! Wrócili dwa lata i siedem miesięcy później również na … rowerach. Na szczęście chętnie wracają do naszego miasta i dzielą się z nami swoimi przygodami.

Podróżnicy - Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska - zaprezentowali nam niesamowitą relację z wyprawy przez: Europę, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Tybet, Chiny, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Nową Zelandię, Boliwię, Argentynę i Chile. Tym pięknym światem, który przemierzali przez prawie trzy lata podzielili się z licznie zgromadzoną publicznością w MDK. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy egzotycznych opowieści z różnych zakątków naszego globu, który jak się okazuje skrywa wiele niespodzianek. Magda i Paweł wyznali, że u źródła niespodzianek najczęściej kryły się: nieprzewidywalna pogoda, niesamowici ludzie - często tak różni od nas i dzika przyroda oraz figlarne zwierzęta.

Nasi podróżnicy również przygotowali niespodziankę - konkurs ze zdobytej wiedzy dla publiczności i fotografie z autografami w nagrodę. Natomiast każdy, kto zakupił książkę "Przez świat na rowerach w dwa lata" otrzymał od autorów dedykację. Pragniemy ponownie podziękować Magdalenie i Pawłowi za możliwość zobaczenia choć cząstki świata przejechanego na rowerach i wyrazić dumę oraz radość - wszak to nasi wielcy świebodziczanie. Mamy również nadzieję na kolejne przygody i spotkania.

Najpiękniejsze chwile z wielkiej, fascynującej i często żmudnej wyprawy rowerzyści uwiecznili obiektywem aparatu i prezentują je u nas na wystawie fotografii poświęconej Kobietom Świata. Wystawa potrwa jeszcze do 16 maja - serdecznie zapraszamy !