AKTUALNOŚCI  
  
 
Tradycje Stołu Wielkanocnego

19.04.2011 r.


17 kwietnia w niedzielę po raz kolejny gościliśmy w Marcinowicach na konkursie "Tradycje Stołu Wielkanocnego". Jak zwykle panowała fantastyczna atmosfera, prezentowało się tym razem, aż 35 stołów reprezentujących gminne ośrodki kultury, szkoły, organizacje, koła gospodyń… Wszystkie stoły były pięknie przystrojone, zadaniem każdego było przygotowanie dania konkursowego, które później oceniało jury.

My - MDK - tym razem przygotowaliśmy potrawę wielkanocną związaną z bardzo odległymi czasami zwaną "ŚWIĘCELNIK". Wybór ten okazał się trafiony. Ponieważ okazało się na miejscu, że nikt wcześniej nie słyszał o takiej potrawie wielkanocnej. Z przyjemnością odpowiadaliśmy na wiele pytań dotyczących przygotowania święcelnika.

Nasz stół prezentował się bardzo okazale dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych przyjaciół. Najczęściej fotografowany bochen chleba upieczony przez Piekarnię "Na Światłach" Mirosławy i Waldemara Szymańskich, piękne baby piaskowe ze starodawnych forem, barany, mazurki oraz ciasta świąteczne wykonane przez firmę cukierniczą pana Jana Walczaka z rodziną , doskonałe mięsa, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się pięknie udekorowany "Schab po warszawsku" , a przyrządziła te specjały Firma "Przemek".
Danie główne, a także inne przysmaki przygotowała pani Elżbieta Chrobak - za co serdecznie dziękujemy.
Nasz stół był często odwiedzany, usłyszeliśmy wiele miłych słów na temat potraw i dekoracji stołu. Przy okazji zaprezentowaliśmy stroiki wielkanocne pani Alicji Wiącek .

Wróciliśmy do Świebodzic z nagrodą i obiecaliśmy sobie, że za rok nie może nas zabraknąć w Marcinowicach!

MDK

   

   

   

   

   

   
  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |