Smak i zapach kobiety ukryty w obrazach …

12.04.2011 r.

Otwarciu aktualnej i jakże wyjątkowej wystawy - SMAK KOBIETY w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach - towarzyszyły gorąca atmosfera i niezapomniane doznania natury artystycznej.

Wernisaż, za sprawą niepowtarzalnych artystów pełnych pasji i talentu, odkrył przed nami smaki i zapachy kobiety ukryte w obrazach. Emerytowana nauczycielka plastyki - Irena Kędziora z pobliskiego Wałbrzycha - poprzez swoje kwieciste prace trafiła nie tylko do naszych oczu, ale sprawiła, że z malowanych kwiatów popłynęły zapachy. Natomiast Zbyszek Nowak - zjawiskowy artysta z pobliskiego Dobromierza - zachwycił smakiem kobiety, który zwiewnie unosił się z jego intrygujących i jakże tajemniczych obrazów.

Podziwianie prac naszych artystów wprawia w zachwyt, natomiast kontakt z nimi podczas wernisażu to prawdziwa przyjemność. Licznie przybyli goście oddawali się rozmowie i poszukiwali w pracach ponętnego smaku, który ponad efemerycznością pozostawił w nas mocne wrażenia. Mocy wrażeń dostarczył nam również koncert świebodzickiego chóru Akord, który uświetnił ten wieczór w przeddzień Święta Kobiet.
Dziękujemy wszystkim za tak niezapomnianą obecność. Natomiast artystom dziękujemy za możliwość obcowania ze smakiem i zapachem ich obrazów, ale przede wszystkim z nimi samymi. Wystawa potrwa jeszcze do 24 Marca - Zapraszamy do MDK Świebodzice !!!