Moja off - roadowa przygoda z Afryką za nami

12.04.2011 r.

Sympatycy przygody zgromadzeni w ostatni piątek w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach mieli niepowtarzalną okazję spotkania autorskiego z Jolantą Sałek i jej przygodą po dzikiej Afryce.

Pełna pasji mieszkanka Świebodzic barwnie opowiadała nam o swojej ostatniej wyprawie jeepem, która po rosyjskiej tajdze i nieprzewidywalnej Islandii jawiła się przed naszymi oczami kolorami pustyni i egzotyką dzikiego kontynentu. Okazją do tego wyjazdu stał się rajd Budapeszt - Bamako, największy amatorski rajd samochodowy na świecie i jednocześnie największy rajd charytatywny w Afryce. Podczas spotkania podróżniczka podzieliła się z nami tym, co ulotne i fascynujące. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy film z wyprawy oraz prezentację multimedialną, które przybliżyły nam specyfikę off - roadowej przygody.
Jolanta Sałek sprawiła, że słuchacze w każdym wieku byli pełni zainteresowania i refleksji. Na koniec publiczność uczestniczyła w konkursie dotyczącym wiedzy z wysłuchanej prelekcji - najbardziej spostrzegawczy otrzymali drobne upominki z rajdu oraz fotografie z autografem autorki.

Dziękujemy za przybliżenie nam świata Afryki, widzianego przez szyby jeepa, z nadzieją na kolejne spotkania z przygodą i Jolantą Sałek .