Przerażające studium ludzkiej psychiki

08.04.2011 r.

Czy tekst, który powstał w 1958 roku może być nadal interesujący, zwłaszcza dla młodych ludzi? Okazuje się, że tak. Młodzież z Teatru Niemożliwego za pomocą dramatu Zbigniewa Herberta wypowiada się na temat kondycji ludzkiej, na temat tego, jak zły i bezwzględny potrafi być człowiek, niezależnie od czasów, w których żyje.

Spektakl "Drugi pokój" dotyka różnych problemów, takich jak: nienawiść, samotność czy śmierć. Tekst został rozpisany na polifonię głosów szóstki bohaterów, których intryguje to, co jest za ścianą, co dzieje się w pokoju obok. Uciążliwa dlań współlokatorka staje się pretekstem do rozmów, które odsłaniają jedynie zaburzone relacje postaci. Winą za zaistniałą sytuację oraz znużenie życiem obarczają staruszkę zza ściany. Jedyny cel to wyczekiwanie na śmierć kobiety…

Premiera "Drugiego pokoju" 15 kwietnia o godz. 19.30 w Miejskim Domu Kultury
w Świebodzicach przy ul. Wolności 13.

Teatr Niemożliwy działa przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach od 2009 roku. Ma na swoim koncie kilka wieczorów poetycko-muzycznych oraz spektakli, m.in.: "Sztukę" wg Yasminy Rezy oraz "Portrety kobiet i mężczyzn u Osieckiej".

Marlena Jasińska-Denst, Teatr Niemożliwy