Emil Krebs, u granic geniuszu.

14 września 2019 Wyłącz przez SB
Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 14/09/2019

MDK w Świebodzicach

Kategorie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poświęconej Emilowi Krebsowi – świebodzickiemu poliglocie. Wernisaż odbędzie się 14 września, w sobotę, o godzinie 13. W wernisażu prelekcję wygłosi Eckhard Hoffmann, stryjeczny wnuk, autor książki „Emil Krebs śląski poliglota” oraz jej tłumacz Sobiesław Nowotny, historyk ze Świdnicy.

Po wernisażu wystawy, ok. 15:30 odbędzie się spacer po miejscach związanych z życiem poligloty pt. „Śladami Emila Krebsa”: w planie zwiedzania m.in. szkoła realna w Świebodzicach, dawny kościół ewangelicki. Odwiedzimy także miejsca niedostępne na co dzień (kryptę Hochbergów oraz mury miejskie z basztą). Całe wydarzenie wpisuje się w kalendarz obchodów jubileuszu 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom.