74/740, projekt fotograficzny

Udostępnianie jest fajne!

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie fotograficznym pod nazwą 74/740. W Miejskim Domu Kultury funkcjonuje grupa pasjonatów fotografii pod nazwą Foto MDK. Z okazji 740 lecia nadania praw miejskich Świebodzicom postanowiliśmy zrealizować projekt polegający na tym, że wykonamy 74 zdjęcia mieszkańców Świebodzic, a następnie odbędzie się wystawa tych zdjęć. Podczas wernisażu będzie okazja aby wszyscy bohaterowie zdjęć i fotografujący się spotkali i poznali osobiście. Zdjęcia będą z pewnością bardzo różne, tak jak różni są fotografowie, którzy je wykonają i bohaterowie na nich przedstawieni.

Mają to być osoby wybrane przez fotografów, ale też każdy z Państwa może wziąć udział w projekcie – wystarczy się umówić… Generalnie zdjęcia będą posiadały jedną wspólną cechę, mają przedstawiać mieszkańców Świebodzic – tych znanych i tych nie znanych: artystów, polityków, sportowców, robotników i sprzedawców ze sklepu… Będą to portrety albo fotografia uliczna, pojedynczo lub grupowo… W ramach projektu planujemy wydanie katalogu z wystawy. Taki album będzie wyjątkową pamiątką. Dodatkowo każdy kto weźmie udział będzie mógł napisać od siebie kilka słów przesłania lub wypowiedzieć się na dowolny temat w postaci podpisu pod zdjęciem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, to będzie okazja do wzięcia udziału w czymś, czego do tej pory nie było w Świebodzicach. Jeżeli chcesz zostawić swój ślad w historii miasta napisz na adres email: sebastian.bialy@mdk.swiebodzice.pl lub wpadnij do MDK w Świebodzicach przy ul. Wolności 13 i porozmawiaj z koordynatorem.

Aby wziąć udział w projekcie konieczne jest zapoznanie się z regulaminem i podpisanie zgody na udostępnienie wizerunku, dokumenty poniżej.

Dokumenty do pobrania: