Światłem malowane, wystawa malarstwa i rysunku

29 kwietnia 2019 Wyłącz przez MDK

Milena Kazek – Świebodziczanka przez urodzenie i zamieszkanie, z kilkuletnią przerwą.Z wykształcenia nauczycielka wychowania plastycznego, z zawodu „różnie”ale zawsze „plastycznie”.

Przez wszystkie lata związana z Domem Kultury i Biblioteką w Świebodzicach uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach i projektach. Zaczęła malować już we wczesnej młodości i tak jej zostało.

Uprawia malarstwo sztalugowe stosując różne techniki – olejną, akryl, akwarelę, pastel. Tematem jej prac jest pejzaż, przyroda, architektura i często portret. Przez te wszystkie lata uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych. To jest jej czwarta wystawa indywidualna, a druga przedstawiająca również młodych, początkujących artystów.

Wykształcenie pedagogiczne owocuje również obecnie, gdy będąc na emeryturze prowadzi warsztaty, zajęcia i konsultacje plastyczne z dziećmi i młodzieżą starając się zaszczepić w nich wrażliwość na piękno, barwę, formę i światło zawarte w otaczającej nas przyrodzie, architekturze, ludziach. Młodzi ludzie poznają różne sposoby i formy wyrazu stosując różnorodne techniki, narzędzia, materiały, poznając jednocześnie zasady rysunku, kompozycji, proporcji tworzenia barw itp.

A oto młodzi artyści: Arkadiusz Kot, Julia Szymańska, Marta Nawrocka, Mirella Walczak, Iwona Zaborowska, Oliwia Roszkowska, Jagoda Nawrocka, Wiktoria Piekarz, Nadia Siwkiewicz.

Wernisaż wystawy: 10 maja o godz. 18:00 w MDK przy ul. Wolności 13. Zapraszamy!