Wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Pluty pt. “Fotograficzne impresje – Malowanie światłem”

5 marca 2019 Wyłącz przez MDK

1 marca odbył się w Miejskim Domu Kultury wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Pluty pt. “Fotograficzne impresje – Malowanie światłem” połączonej z prelekcją pt. “Geologiczna skarbnica Mokrzeszowa”.

Kamil Pluta zaprezentował 2 różne zdawało by się opowieści. Z jednej strony temat jak najbardziej przyziemny a z drugiej ulotny. Przybliżył piękno okolicy Świebodzic jak i też niezwykłe dziedzictwo przeszłości tych ziem. Opowiedział o Żwirowni w Mokrzeszowie, która skrywa w sobie niezwykłe pamiątki związane z wydarzeniami jakie miały miejsce w geologicznej przeszłości Świebodzic, ale i nie tylko.

Poznaliśmy również ulotne, piękne chwile uchwycone w fotografii. Głównym tematem zdjęć jest okolica: ta bliższa jak i trochę dalsza. Ukazana w różnych technikach fotograficznych, porach roku jak i dnia pozwoliła na
nowo odkryć okolice, której to piękno może nam umykać w codziennych sprawach.