Różne Światy w MDK

9 stycznia 2015 Wyłącz przez MDK

Zaraz po przerwie świątecznej miłośnicy sztuki mieli okazję spotkać się w Galerii Kominkowej MDK na wernisażu Grupy Twórczej “Uśmiech Wałbrzycha”. Grupa zaprezentowała “Różne Światy” wymalowane na wyjątkowych obrazach. Założycielem i koordynatorem G.T. “Uśmiech Wałbrzycha” jest Danuta Polakowska, a sprawami merytorycznymi zajmuje się Danuta Kucharska.

W wystawie wzięły udział:

1. Leokadia Gerot – maluje akwarele, gwasz i akryle głównie architekturę, pejzaże, zwierzęta, portrety i kwiaty.
  2. Beata Iwańczuk – maluje techniką olejną i akwarelową, portrety, pejzaże i kwiaty.
  3. Deoniza Kałuża – haftuje oraz maluje na szkle.
  4. Jolanta Kobylarz – maluje akwarele i pastele głownie pejzaże i martwą naturę.
  5. Wiesława Lewandowska – maluje akwarele, akryle i olej, głównie pejzaże, architekturę, kwiaty. Robi kwiaty na szydełku oraz maluje na szkle.
  6. Justyna Nawrocka-Pabijaniak – zajmuje się malarstwem i poezją.
  7. Danuta Polakowska – maluje techniką olejną i akwarelową, pejzaże o tematyce wiejskiej
    i kwiaty, zajmuje się malarstwem na szkle.
  8. Marzena Zdun – maluje pastelami, akwarelą i akrylem martwą naturę, również zajmuje się poezją.
  9. Danuta Kucharska- maluje akwarelą, akrylem, pastelom i olejem- postacie i portrety, pejzaże, architekturę i martwą naturę.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pani Agnieszka Gielata podziękowała artystkom za chęć pokazania się w naszej galerii. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że “Różne Światy” zachwyciły barwą i różnorodnością.